شکیل کارگروه استانی مراسم عزاداری محرم و صفر با مسئولیت تبلیغات اسلامی قم

 

تشکیل کارگروه استانی مراسم عزاداری محرم و صفر با مسئولیت تبلیغات اسلامی قم

کارگروه استانی مراسم عزاداری محرم و صفر با هدف ساماندهی مجالس و محافل عزاداری با مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، نخستین جلسه این کارگروه، با حضور معاونان استاندار قم و جمعی از مدیران استان و متولیان برگزاری مجالس عزاداری در سالن کوثر اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم در این جلسه اظهار کرد: در سال‌های گذشته قبل از محرم، همه جمع می‌شدیم که شعله و چراغ فروزان دستگاه امام حسین علیه السلام را برافروخته‌تر و روشن‌تر کنیم. امسال با وجود میل باطنی صحبت از یک سری محدودیت‌ها و نگرانی‌ها می‌کنیم و با یکدیگر همفکری و تبادل نظر می‌کنیم که هم دل‌های شکسته بتوانند در این ماه حزن انگیز حاجت بگیرند و هم به سلامت عزاداران توجه داشته باشیم.

بیژن سلیمان‌پور گفت: شرایط شیوع کرونا نگران‌کننده است و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر غافل شویم ممکن است فاجعه بزرگی رخ دهد. بنابراین هیچ کسی مانع برگزاری مراسم عزاداری برای امام حسین علیه السلام نمی‌شود اما شرط عقل و حکم دین این است که مسائل بهداشتی را در حین عزاداری رعایت کنیم.

یونس عالی‌پور معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم نیز در این جلسه بر لزوم بومی‌سازی دستورالعمل‌های بهداشتی عزاداری در ماه‌های محرم و صفر تاکید کرد و افزود: مسئولیت کارگروه مراسم عزاداری با اداره کل تبلیغات اسلامی استان است و در زمینه مدیریت هیئت‌های مذهبی و مسائل مربوط به برگزاری مراسم عزاداری در فضاهای مسقف و روباز باید با این اداره کل هماهنگی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم نیز با تشریح دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه عزاداری ماه‌های محرم و صفر اظهار کرد: قبل از فرارسیدن ماه محرم در زمینه نحوه مدیریت برنامه‌ها و اطلاع‌رسانی در دو سطح هیئت‌های مذهبی و مردم، طرح‌ها و پیشنهادهایی آماده شده که بخشی از آن‌ها آغاز شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا عزت زمانی، راه‌اندازی مرکز تماس برای گفت‌وگو با مسئولان هیئت‌های مذهبی، ارسال پیامک‌های مستمر برای متولیان مراسم عزاداری، راه اندازی سامانه ثبت و پیگیری تخلفات احتمالی، برگزاری جلسات توجیهی مسئولان هیئت‌های مذهبی و رابطان بهداشتی هیئت‌ها، ارسال پیامک‌های انبوه به عزاداران حسینی، برگزاری پویش‌های هر خانه یک هیئت، هیئت سلامت و نذر ماسک و... را از جمله برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان در این کارگروه ذکر کرد.

۵
از ۵
۱۱ مشارکت کننده

پربازدیدهای این هفته