آیت‌الله العظمی نوری همدانی: مراسم عزاداری محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود

 


آیت‌الله العظمی نوری همدانی:
مراسم عزاداری محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر برگزاری عزاداری محرم با رعایت دستورات بهداشتی تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام شده این سازمان در مدت اخیر، کار تبلیغی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: حضور طلاب جهادی در سال های اخیر در کنار مردم هنگام حوادث طبیعی مثل زلزله و سیل و اخیرا هم جریان بیماری کرونا و حضور در بیمارستان و غسل و تدفین این بیماران مهم واثرگذار بوده است.

آیت الله العظمی نوری همدانی بیان کرد: توقع همین است که روحانیون در مشکلات کنار مردم باشند و کمک کنند.

وی معرفی صحیح مباحث دینی را توسط رسانه ملی خواستار شد و ضمن انتقاد به بعضی از برنامه های صدا و سیما گفت: باید مباحث دینی از طریق کارشناسان دینی و افراد خبره اهل فن به مردم معرفی شود.

این مرجع تقلید با اشاره به ایام عید غدیر، معرفی بیشتر این روز و اهمیت آن را توسط رسانه و دستگاه های تبلیغی خواستار شد و همچنین عزاداری سیدالشهداء را موضوع مهم و ضروری و اقامه آن را لازم دانست و گفت: همان طور که امام راحل فرمود ما هر چه داریم از محرم و صفر است؛ از این رو ما عزاداری را در چارچوب اجرای دستورات مسئولین متدین و متعهد ستاد کرونا اقامه می‌کنیم.

وی تأکید کرد: رعایت مسائل بهداشتی مثل فاصله گذاری و ماسک زدن با عزاداری قابل جمع است و متدینین باید برای حفظ سلامتی خود و دیگران به توصیه‌های متخصصان بهداشت و درمان ملزم باشند و فعالیت در فضای مجازی نیز برای زنده نگه داشتن ایام عاشورا مؤثر خواهد بود.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در پایان از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در سازمان تبلیغات اسلامی تشکر کرد.

در ابتدای این دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کرد.

۵
از ۵
۱۸ مشارکت کننده