آیت‌الله العظمی علوی گرگانی: چراغ نهضت حسینی خاموش نشود

 

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی:
چراغ نهضت حسینی خاموش نشود

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد که برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) با رعایت اصول بهداشتی و حفظ سلامتی عزاداران باشد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، این مرجع تقلید در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به آیه ای از قران کریم اظهار داشت: خداوند عنایت خاصی به موضوع تبلیغ دارد.

وی با بیان اینکه باید در برابر هجمه های دشمن ایستادگی و مقاومت کرد، افزود: غیر از خداوند نباید از هیچ احدی ترس بترسیم، در تبلیغ دین مشکلات و سختی زیاد است و جایگاه بسیار بالایی دارد.

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی بیان کرد: در گذشته برای زیارت امام حسین(ع) دست خود را می دادند ولی زیارت را ترک نمی کردند که این موضوع برای ما یک درس مهم است که در مسیر امام حسین(ع) نباید در هیچ زمینه‌ای کوتاهی کنیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه رعایت سلامت جامعه باید همواره مورد تاکید باشد، عنوان کرد: می توان هم مراسم عزاداری برگزار کرد و همچنین موارد بهداشتی را رعایت کرد که مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع تاکید کردند.

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به جایگاه و اهمیت عزاداری سیدالشهدا(ع) تصریح کرد: چراغ نهضت حسینی هیچ گاه نباید خاموش شود و باید همواره این مراسم عظیم مورد تاکید باشد.

وی ادامه داد: رسول خدا در برابر ۱۲۰ هزار نفر جمعیت فرمودند "من کنت مولاه فهذا علی مولا"، ولی حق امیرالمومنین(ع) را خوردند ودیگران را جلو انداختند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم گفت: امام صادق(ع) بر لزوم برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) تاکید کردند، هیچ گاه نباید در این زمینه کوتاهی انجام شود چون اگر دشمن زمینه را خالی ببیند وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) با رعایت اصول بهداشتی و حفظ سلامتی عزاداران باشد، خاطرنشان کرد: اصل نذر در ماه محرم و صفر باید مورد توجه باشد و با توجه به شیوع کرونا کیفیت باید تغییر کند، در اطعام شرایط بهداشتی رعایت شود و درب منازل عزاداران حسینی توزیع شود.

۵
از ۵
۱۵ مشارکت کننده

پربازدیدهای این هفته