​سایت رسمی شورای هیئات مذهبی استان قم 

مدیر کل تبلیغات اسلامی قم ورود سازمان تبلیغات اسلامی به عرصه VOD ها

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، حجت الاسلام رضا عزت زمانی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر استفاده از ابزار‌های نوین در تبلیغ دین، از ورود این سازمان به عرصه سامانه‌های نمایش فیلم درخواستی(VOD) خبر داد و افزود: به این منظور همکاری‌هایی با برخی سازمان‌ها از جمله صدا وسیما شکل گرفته است.

وی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی از شکل گیری بنیاد مسجد در کشور خبر داد و گفت: از آنجا که مساجد پایه و اساس تبلیغ دین به شمار میروند این سازمان درصدد است حوزه تبلیغ را منطقه محور کند به گونه‌ای که هر مبلغ حداقل سه سال در یک منطقه مستقر باشد و به تبلیغ دین بپردازد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان افزود: براساس این طرح از هشتاد هزار مسجدکشور این طرح در یک هزار مسجد آغاز میشود تا مشکلات و نقاط ضعف آن مشخص و برطرف شود.

حجت الاسلام عزت زمانی گفت: براساس این طرح ۴۵۰۰ روحانی مستقر در مساجد حاشیه شهر‌ها نیز به هشت هزار افزایش می‌یابد تا بتوانند بیشتر و بهتر به مقابله با تهاجم فرهنگی اقدام کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، تبلیغ چهره به چهره را یکی از اساسی‌ترین کار‌های این سازمان دانست و تاکیدکرد: برای تبلیغ دین مساجد باید احیا شوند و طرح بنیاد مسجد نیز در همین راستا در حال شکل گیری است.

وی در عین حال از کمبود امکانات و برخی بی مهری‌ها نسبت به در اختیار گذاشتن پهنای باند اینترنت برای تبلیغات اسلامی انتقاد کرد و گفت: مسائل ضدفرهنگ دینی، ۶۰ تا ۷۰ درصد پهنای باند اینترنت کشور را می‌بلعد در حالیکه برخی پیام رسان‌های داخلی حتی در قم نمی‌توانند مطالب دینی خود را به راحتی در فضای مجازی منتشر کنند و مخاطبان باید چندین دقیقه برای استفاده از این مطالب معطل بمانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از تشکیل اداره کل بانوان نیز برای اولین بار در این سازمان به منظور ایجاد نهضت تبلیغ زنان خبر داد

۵
از ۵
۱۵ مشارکت کننده