طرح تبلیغ محله‌ها با اعزام بیش از ۸۰۰ مبلغ دینی و با محوریت ۱۱۰ مسجد قم توسط جهاد اجتماعی نور

 

با توجه به وجود شرایط کرونایی طرح تبلیغ محله‌ها با اعزام بیش از ۸۰۰ مبلغ دینی و با محوریت ۱۱۰ مسجد قم توسط جهاد اجتماعی نور درحال اجراست.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی قم، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی اظهار داشت: امسال با توجه به اینکه اجتماع‌های انسانی درماه رمضان در مساجد با محدودیت‌هایی مواجه است، خدمات تبلیغی در محله‌ها و با مراجعه مبلغان دینی به منازل شهروندان ارائه می‌شود.

وی شعار این طرح را هر خانه یک مبلغ ذکر کرد، و بیان داشت: بیش از ۸۰۰ مبلغ دینی درقالب ۲۰ گروه جهادی تبلیغی با محوریت ۱۱۰ مسجد فعالیت می‌کنند و حدود ۲۰ هزار خانوار اطراف مساجد از خدمات این طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی قم، یادآور شد: برای طرح فوق ۴۵ برنامه پیش بینی شده که قدردانی از روزه اولی‌ها، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ترویج محفل‌های قرآنی خانگی، برگزاری مسابقات قرآنی، ایجاد شبکه همدلی و ارتباط مجازی با نمازگزاران و همسایه‌های مساجد، ایجاد بازارچه محلی غیرحضوری، برگزاری مراسم معنوی در فضای باز محله‌ها، عیادت از خانواده بیماران و متوفیان، ارائه مشاوره خانواده از جمله این برنامه ها به شمار میآید.

مدیرکل تبلیغات قم با بیان این که برای همه گروه‌های سِنی برنامه‌هایی پیش بینی شدهاست، افزود: بر اساس این طرح، ۱۰ برنامه در فضای مسجد و بدون برقراری اجتماع انسانی، ۱۰ برنامه در منازل شهروندان و ۲۵ برنامه در فضای باز محله درحال اجرا می‌باشد.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی قم، طرح تبلیغ محله‌ها به صورت مردمی و با مشارکت اهالی محل اجرا می‌شود و بیشتر هزینه‌های این طرح را خیران محله‌ها پرداخت می‌کنند.

۵
از ۵
۱۱ مشارکت کننده

پربازدیدهای این هفته