انقلاب ایران،عمل به کدام آیات قرآن بود؟

 

انقلاب ایران،عمل به کدام آیات قرآن بود؟

1- إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسولُهُ....۵۵مائده
حاکم شما،فقط خداورسول وائمه علیهم السلام هستند.


(ولایت فقها در امتداد ولایت اهل بیت علیهم السلام است و از طرف ائمه برما حجت می باشند. لازم به ذکر است که ولایت در رابطه طولی- از بالا به پایین - به شکل «امر و اطاعت» نمود می یابد و در رابطه عرضی -بین افراد هم سطح- به شکل «محبت» عینیت می یابد لذا خدای متعال در ایه 53 سوره نساء می فرماید (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ ). توضیح اینکه رابطه ولایی در دو مرتبه طولی و عرضی قابل تصور است. در رابطه طولی ولایت الهی از بالا به پایین نازل می شود و جنس آن از جنس«امر» از یک طرف و «اطاعت» از سوی دیگر است. طبق همین رابطه است که در توقیع شریف صاحب الزمان(عج) به رجوع به بالا دست در مسائل نوپدید امر شده که:«وأَمَّا الْحَوادِثُ الْواقِعَةُ فَارْجِعوُا فیها إِلى رُواةِ حَدیثِنا، فَإِنَّهُمْ حُجَّتی عَلَیْکُمْ وَأَنَا حُجَّةُ اللّهِ عَلَیْهِمْ» و اما حوادث و مشکلاتی که برایتان رخ می دهد در انها به راویان احادیث ما مراجعه کنید زیرا آنها حجت من بر شما هستند و من حجت خداوندم. 

 


2-  أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ....۳۶ نحل
خدارا عبادت کنیدوازطاغوت دوری کنید

(مهمترین هدف راهبردی ولایت، همان ولایت الله و نفی طاغوت است؛ یعنی نفی عبودیت انسان های سرکش از مسیر دین).3- إِنَّ اللَّهَ يَأمُرُكُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها..
.۵۸ نساء

خدا امر کرده که امانت رابه اهلش بدهید.مهمترین امانت خدا،حکومت است که حق خداست.

 


4- فَمَن یَکفُر بِالطّاغوتِ وَ یُؤمِن بِاللهِ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَةِ الوُثقیٰ لَاانفِصامَ لَها.....۲۵۶بقره

چنگ زدن به ریسمان محکم وپاره نشدنی خدا،به این است که به طاغوت پشت کنیم ومطیع خداباشیم

 

(نکته: ولایت بدون وحدت امکان پذیر نیست. بر همین اساس امام راحل فرمودند: از این قدرت های تهی از ایمان نهراسید و با اتکال به خدای بزرگ در این مواقف عظیمه، پیمان اتحاد و اتفاق در مقابل جنود شرک و شیطنت ببندید و از تفرق و تنازع بپرهیزید.)

صحیفه امام /ج 10 / پیام امام به مناسبت روز عرفه / ص 339و 340.

 

ان شاء الله که این انقلاب، مقدمه ظهور امام زمان (عج) باشد. نثار مطهر امام و شهدا صلوات.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم 

 

 

 

۵
از ۵
۱۹ مشارکت کننده